A 60-ik Grammy-díjra jelölt jazz előadók
A díjátadóra ugyan csak 2018. január 28-án került sor, de nálunk már most böngészhetik a jubileumi Grammy-re jelöltek jazz névsorát!
Best Traditional Pop Vocal Album
Nobody But Me (Deluxe Version) - Michael Bublé
In Full Swing - Seth MacFarlane
Tony Bennett Celebrates 90 - Various Artists
Best Contemporary Instrumental Album
What If - The Jerry Douglas Band
Spirit - Alex Han
Mount Royal - Julian Lage & Chris Eldridge
Prototype - Jeff Lorber Fusion
Bad Hombre - Antonio Sanchez
Best Improvised Jazz Solo
Can't Remember Why - Sara Caswell, soloist
Track from: Whispers on the Wind (Chuck Owen And The Jazz Surge)
Dance Of Shiva - Billy Childs, soloist
Track from: Rebirth
Whisper Not - Fred Hersch, soloist
Track from: Open Book
Miles Beyond - John McLaughlin, soloist
Track from: Live @ Ronnie Scott's (John McLaughlin & The 4th Dimension)
Ilimba - Chris Potter, soloist
Track from: The Dreamer Is the Dream
Best Jazz Vocal Album
The Journey - The Baylor Project
A Social Call - Jazzmeia Horn
Bad Ass and Blind - Raul Midón
Porter Plays Porter - Randy Porter Trio with Nancy King
Dreams and Daggers - Cécile McLorin Salvant
Best Jazz Instrumental Album
Uptown, Downtown - Bill Charlap Trio
Rebirth - Billy Childs
Project Freedom - Joey DeFrancesco & The People
Open Book - Fred Hersch
The Dreamer Is the Dream - Chris Potter
Best Large Jazz Ensemble Album
MONK'estra Vol. 2 - John Beasley
Jigsaw - Alan Ferber Big Band
Bringin' It - Christian McBride Big Band
Homecoming - Vince Mendoza & WDR Big Band Cologne
Whispers on the Wind - Chuck Owen and The Jazz Surge
Best Latin Jazz Album
Hybrido - From Rio to Wayne Shorter - Antonio Adolfo
Oddara - Jane Bunnett & Maqueque
Outra Coisa - The Music of Moacir Santos - Anat Cohen & Marcello Gonçalves
Típico - Miguel Zenón
Jazz Tango - Pablo Ziegler Trio
Best World Music Album
Rosa Dos Ventos - Anat Cohen & Trio Brasileiro
Best Instrumental Composition
Alkaline - Pascal Le Boeuf, composer (Le Boeuf Brothers & JACK Quartet)
Choros #3 - Vince Mendoza, composer (Vince Mendoza & WDR Big Band Cologne)
Home Free (For Peter Joe) - Nate Smith, composer (Nate Smith)
Three Revolutions - Arturo O'Farrill, composer (Arturo O'Farrill & Chucho Valdés)
Warped Cowboy - Chuck Owen, composer (Chuck Owen and The Jazz Surge)
Best Arrangement, Instrumental or A Cappella
All Hat, No Saddle - Chuck Owen, arranger (Chuck Owen and The Jazz Surge)
Home Free (For Peter Joe) - Nate Smith, arranger (Nate Smith)
Ugly Beauty/Pannonica - John Beasley, arranger (John Beasley)
White Christmas - Chris Walden, arranger (Herb Alpert)
Best Arrangement, Instruments and Vocals
Every Time We Say Goodbye - Jorge Calandrelli, arranger (Clint Holmes Featuring Jane Monheit)
I Like Myself - Joel McNeely, arranger (Seth MacFarlane)
I Loves You Porgy/There's a Boat That's Leavin' Soon for New York - Shelly Berg, Gregg Field, Gordon Goodwin & Clint Holmes, arrangers (Clint Holmes Featuring Dee Dee Bridgewater and The Count Basie Orchestra)