Magyar Jazz ABC: Ezt a minden szerdán jelentkező sorozatot 2011 április elején indítottam Csányi Attila barátom hathatós közreműködésével. (Sajnos, ő már nincs közöttünk, hisz 2016. augusztus 4-én elhunyt.)
157 hónapos ez a rovatunk. Abbas Muráddal kezdtük és jelenleg Garay Mártánál tartunk.
13 év és 1 hónap alatt eddig 422 előadót és együttest mutattunk be Önöknek!
A lemezt 1974-ben vették fel a Colorado-i Caribour Ranch és a londoni Trident stúdióban, mikor még Goodman és Hammer is tagja volt a Mahavishnu Orchestra-nak. Az LP-t a Nemperor Records jelentette meg 1974. július 26-án.
Olvasóink kívánságának megfelelően újra indítottam „Névnaposok” című sorozatomat!
Ma Béla névnap van. A magyar jazz történetében 51 Bélát találtam. Közülük 19 már meghalt.
Olvasóink kívánságának megfelelően újra indítottam „Névnaposok” című sorozatomat!
Ma Csilla és Noémi névnap van. A magyar jazz történetében 4 Csillát és 3 Noémit találtam találtam.
Most induló, hétfőnként jelentkező sorozatomban azokról a 2024-es magyar jazzfesztiválokról számolok be, akik válaszoltak körlevelemre. Minden esetben a fesztivál főszervezőjével készített riportot olvashatják.
Első interjúalanyom Hartyándi Jenő!
Olvasóink kívánságának megfelelően újra indítottam „Névnaposok” című sorozatomat!
Ma Konrád névnap van. A magyar jazz történetében 1 Konrádot találtam.
HA NEM TETSZIK, HÁT KIKAPCSOLHATÓ! címmel április 18-án a hideg idő ellenére is megtartottuk zenés kiállásunkat a Magyar Rádió épületeinek megmentéséért.
A tervezett Pázmány Campus-beruházás helyszínén, a Pollack Mihály téren zenészek, civil szereplők, és helyi lakosok közösen mutatták meg, hogy a történelmi örökségünk és a közösségi érdekeink fontosabbak számukra, mint a társadalmi egyeztetés nélkül elfogadott beruházás megvalósítása.
A legendás stúdiók lerombolása pótolhatatlan űrt hagyna maga után a hazai zenei életben.
Ebben a vasárnaponként jelentkező sorozatban időrendi sorrendben emlékezem meg az elhunyt magyar jazz zenészekről. Akitől találok felvételt a neten, azt természetesen lejátszom.