Különleges acapella Csányi Pistitől
Csányi István (a szakmában: „Csányi Pisti”) session zenész különleges dallal és videóval rukkolt elő. Több mint 20 éve a magyar zenei szakma élvonalában tevékenykedő szaxofonos-vokalista mondhatni új műfajt teremtve acapellázik önmagával és szaxofonjával az új videoklipjében.
2017 évvégén jelent meg Csányi István "Sax-O-Funk" elnevezésű projektjének első stúdióalbuma, amelyen a szóban forgó, énekhangra és szaxofonra írt szerzemény is helyet kapott.
https://www.youtube.com/watch?v=iuS9roaLf4M
Pisti az elmúlt közel húsz évben számos neves énekes és zenekar produkciójában vett részt. Zenei tanulmányait a MÁV zeneiskolájában kezdte, majd a Postás Zeneiskolában folytatta. Énekelni 1990-től Sík Olgánál tanult. 1999-ben szerzett előadóművész-tanári diplomát a Liszt Ferenc Zeneakadémia Jazz-tanszakán szaxofonból.
Zenei hitvallása: "A zene mindannyiunknál nagyobb, ezért aztán csak szolgáljuk a csodát!"