JazzMa

Friss Hírek

Kis hírek – friss hírek2025. október 24.
Névnaposok – Salamon2025. október 24.
HJB 40!2025. október 22.
Palotai Csaba: Soulbread2025. október 22.
Trio Midnight - 35 éve!2025. október 17.

Hírek

Ravazdi parasztszalon – 96. rész: Őrhegy Szabad Zenei Műhely - 7/6. rész – Ajtai & Ávéd & Burány Formáció (Hartyándi Jenő sorozata)

Győri barátom, Hartyándi Jenő évtizedek óta sikeresen munkálkodik a környék jazzéletének életben tartásán. Kitartásáért és újabb ötleteiért megemelem előtte nem létező kalapomat! Ebben a sorozatban péntekenként a ravazdi „farmján” felvett beszélgetéseket láthatják-hallhatják! – A szerk.

Névnaposok – Salamon

Olvasóink kívánságának megfelelően újra indítottam „Névnaposok” című sorozatomat!
Ma Salamon névnap van. A magyar jazz történetében 1 Salamont találtam.

Ma 10 éve halt meg Nat Peck

Ebben a sorozatban nemcsak a legjelentősebb –évfordulós- jazz halottakról emlékezem meg, zene segítésével!

Kis hírek – friss hírek

Magyarország egyetlen naponta többször is frissülő jazz lapja, a JazzMa.hu aktuális cikkeinek tartalomjegyzéke.

Ma 10 éve halt meg John Coppola

Ebben a sorozatban nemcsak a legjelentősebb –évfordulós- jazz halottakról emlékezem meg, zene segítésével!

FREE JAZZ ALBUMS 2025 - 117. rész

Ez az írás - ahogyan a FIVE STARS ALBUMS című sorozat esetében is történt - a free jazz honlapján ismertetett alkotások közül mutat be kéthetente egyet.
Száztizenhetedik rész: CECIL TAYLOR / TONY OXLEY - FLASHING SPIRITS.

Jazz-rock albumok 1978-ból – Jeff Lorber „Soft Space”

Ez volt a Jeff Lorber Fusion második lemeze. A felvételeket 2 stúdióban, a Ripcord Recording-ban (Vancouver, Washington) és az ABC-ben (Hollywood, California) rögzítették 1978-ban.
Az LP-t az Inner City Recordings még az évben megjelentette meg.

Forradalmi jazz, női szemmel

Az alábbi cikket, lapunk (és életem) főmunkatársa írta 2016 októberében! – A szerk.

Tommy Vig „In Memory of 1956”

Az alábbi levelet Tommy Vig-től, a hazánkban élő egyetlen világhírű amerikai jazz vibrafonos-dobos-zeneszerzőtől kaptam! – A szerk.

Ma 54 éves Studniczky László és 69 éves Jane Bunnett

2025. március 1-e óta 14 éves a www.jazzma.hu. Ebből az alkalomból új sorozatot indítottam, amely az épp aktuális napon született magyar és külföldi jazzmuzsikusokat ünnepli zene segítségével!

Ma 10 éve halt meg Mark Murphy

Ebben a sorozatban nemcsak a legjelentősebb –évfordulós- jazz halottakról emlékezem meg, zene segítésével!

HJB 40!

Az alábbi beszámolót lapunk hajdúszoboszlói tudósítója, Fazekas Csaba küldte! – A szerk.

Korábbi bejegyzések