Lemezek a hatvanas-hetvenes évekből - 24. rész: Jean-Luc Ponty - Imaginary Voyage
Ez a sorozat kéthetente keddenként mutat be egy-egy albumot az 1960-70-es évekből. Ismert, vagy elfelejtett - népszerű, vagy alig elfogadott - neves, vagy kevésbé sztárolt muzsikusok alkotásairól olvashatnak. Huszonnegyedik rész: Jean-Luc Ponty - Imaginary Voyage.
A huszonnegyedik részben az 1976-ban megjelent Imaginary Voyage című alkotásról olvashatnak, amelyet az amerikai Atlantic Records gondozott.
A vinyl kiadásokat még ugyanabban az évben az audió kazetta, majd 1990-ben a CD változat követte - a három formátum összesen ötven verzióban látott napvilágot.
A közreműködő muzsikusok:
Jean-Luc Ponty - akusztikus- és elektromos hegedű, orgona, szintetizátor,
Daryl Stuemer - akusztikus- és elektromos gitár,
Allan Zavod - zongora, billentyűs hangszerek,
Tom Fowler - basszusgitár,
Mark Craney - dob, ütőhangszerek.
Az elhangzó darabok címei és időtartama:
A oldal:
1. New Country (3:07)
2. The Gardens of Babylon (5:06)
3. Wandering on the Milky Way (1:50)
4. Tarantula (4:04)
B oldal:
1. Imaginary Voyage (19:55)
Part I (2:22)
Part II (4:05)
Part III (5:28)
Part IV (8:00)
A francia hegedűművész Jean-Luc Ponty (1942) fusion lemeze az Imaginary Voyage (akkor jazz-rocknak mondtuk…) - az összes darab saját szerzemény.
Az előzmények: a hatvanas évek második felében akusztikus jazzt (pl. a Sunday Walk), vagy elvontabb zenét (pl. a King Kong - Frank Zappa szerzeményei) játszott, majd néhány hasonló stílusú album (pl. az Upon the Wings of Music, vagy az Aurora) után 1976-ban jelent meg az Imaginary Voyage.
A korabeli kritikák jóra, vagy közepesre értékelték, maximumot senkitől sem kapott - ahogyan a hetvenes évek második felében kiadott több, mint tíz lemeze sem. Viszont a többmilliós példányszámban eladott korongok és koncertjei sikere kárpótolták a művészt.