JazzMa

Friss Hírek

Kis hírek – friss hírek2025. február 16.
Corea, Chick: Remembrance2025. február 16.
Jazz Grammy Awards 20252025. február 04.
Jámbor Ármin: ABSENCE2025. február 02.

Hírek

Ismét egy Berki Tamás–Sárik Péter Trio koncert a BJC-ben

2024. október 8-án este – csakúgy, mint a világsztárokat – telt házas nézőtér fogadta a BJC-ben Berki Tamást és elmaradhatatlan zenésztársait, a Sárik Péter Triót. Bár feleslegesnek tartom, de a pontosság kedvéért leírom a tagok névsorát: Sárik Péter – zongora, Fonay Tibor – bőgő, Gálfi Attila – dob.

berki-fonay.jpg

bjc-logo.jpg

Mindjárt azzal kezdem, amit tulajdonképpen a beszámoló végén kellene írnom: nem volt „Hintaló”. Nehogy a lemezkiadásban kevésbé tájékozott olvasók félreértsék, nem a gyermekkori játékot keresem, a „Hintaló” Berki Tamás múlt év végén megjelent új CD-jének a címe. Olyan titkos gondolatom támadt, hogy itt az alkalom koncerten is hallani a lemezen megjelent új dalokat, de nem így történt. Igaz, ezzel még a műsorújság sem kecsegtetett, de én valahogy ezt gondoltam logikusnak. Szóval a lemez anyagából csak a koncerteken már régóta elhangzó Cole Porter örökzöld, a „Love for Sale” hangzott el, a 11 új, magyar nyelvű Berki Tamás szerzemény nem került a programba. A „Hintaló” egyelőre csak azok kedvére szólal meg, akik megszerzik a lemezt.

berki-cd.png

Persze csalódásra így sem volt oka a közönségnek. Egymás után szólaltak a berkisített standardek, mint a „Days of Wine and Roses”, a brazil „Só danco samba”, vagy az eredetileg Cannonball Adderley zenekartól megismert Zawinul szerzemény, a „Mercy Mercy Mercy”, sőt ráadásként elhangzott a biztos sikert jelentő „Route 66” is. A standardekhez pedig a keretet az elmaradhatatlan, a közönség által kívülről fújt, de mégis megkövetelt Berki slágerek szolgáltatták: a „Legyen egy dal” nyitószám, a „Búcsú Blues” zárószám, a „Kezet fel!” ráadás szám és persze „A Mende-Sülysáp Blues”.

Program:

1/1. Legyen egy dal, ami mindig az első (Berki Tamás)

1/2. Days of Wine and Roses (Henry Mancini–Johnny Mercer)

1/3. Mercy Mercy Mercy (Joe Zawinul)

1/4. Só danco samba (Antônio Carlos Jobim–Vinicius DeMorais)

1/5. Makin’ Woopee (Gus Kahn-Walter Donaldson)

1/6. A Mende-Sülysáp Blues – Békés expressz Blues (Berki Tamás)

2/1. Love for Sale (Cole Porter)

2/2. A Bika (Berki Tamás)

2/3. Mindenki engem akar (Horányi Sándor–Berki Tamás)

2/4. Búcsú Blues (Berki Tamás)

+1.  Kezet fel! (Berki Tamás)

+2.  Route 66 (Bobby Troup)

Berki Tamás nagy showman, a humorát most is megcsillogtatta. A humorban és a zenében tökéletesen együttműködtek vele zenésztársai, Sárik Péter, Fonay Tibor és Gálfi Attila. Most is működött a nagy közönségsikert arató sapkacsere, ha esetleg Berki Tamás elfelejtette, a közönség mindjárt figyelmeztette.

berki-tamas-1.jpg

sarik-peter-1.jpg

fonay-tibor-1.jpg

galfi-attila-1.jpg

galfi-attila-2.jpg

fonay-tibor-2.jpg

sarik-peter-2.jpg

berki-tamas-2.jpg

bucsu-1-14.jpg

bucsu-2-13.jpg

Berki Tamás és a Sárik Péter Trió fellépése mindig a közönségbarát jazz nagy ünnepe, most is így volt.

hangfoglalo.jpg

nka-logo.jpg

Vissza a hírekhez