A Szabó Dániel Quintet Pécsett
Szeptember 11., csütörtök 20.00 - E78 koncertterem.
A Szabó Dániel Quintet tagjai hazánkban és nemzetközi vizeken egyaránt aktív, élvonalbeli zenészek.
A formáció többnyire a zenekarvezető Szabó saját kompozícióit adja elő: progresszív, de a közönség számára is elérhető, stimuláló zenét. A tagok közötti intenzív és örömteli interakció, komplex ritmusvilág, burjánzó dallamok és modern harmóniák jellemzik a repertoárt.
A zenekar amerikai változatának („Daniel Szabo Quintet”) legújabb albuma „Intersections” címmel jelent meg, amelyről ezen a koncerten is el fognak hangozni favoritok, számos új kompozíció mellett.
Szabó itthon és az Egyesült Államokban egyaránt aktív, rendszeresen dolgozott olyan nevekkel, mint Peter Erskine, Chris Potter, vagy Joe LaBarbera, de az amerikai, fiatalabb generáció élvonalbeli tagjaival is.
Legutóbbi albuma, a „Visionary”, a nagy presztízsű amerikai JAZZIZ magazin egyik listavezetője lett, Brad Mehldau és Esperanza Spaulding társaságában.
Chick Corea menedzsmentje Szabót kérte fel a Corea által a MÜPA számára dedikált, Bartók által inspirált „Jazz Piano Concerto” zárótételének előadására, John Patitucci és Dave Weckl társaságában, 2022 tavaszán.
Egykori mentorával, a Grammy-díjas Danilo Perez-zel kétzongorás koncertet adott 2023 decemberében.
Szabó Dániel jelenleg a PTE Művészeti Karának is oktatója, a jazz-képzés vezetője.