JazzMa

Friss Hírek

Kis hírek – friss hírek2026. április 30.
Névnaposok – Katalin2026. április 30.
JazzUp – Jónás Géza2026. április 30.
Spiegel, Russ: TIMEPIECES2026. április 27.
Varga Tivadar: Gipsy Colors2026. április 26.

Hírek

Syrius muzsika - Vasicsek Öcsi és az AKIMER akusztik koncertje - Gödi Zenei Becsalogató 2026

2026. március 29., Göd, Nyaralóházak Üdülő színházterme - Gödi Jazz Nap programsorozat.

jackie-orszaczky.jpg

2010 óta -2 évvel Orszáczky Jackie 2008-as halálát követően kezdve- szól a fantasztikus Syrius muzsika minden évben nálunk a gödi jazz napjainkon.

2013-ig négyszer játszott itt a Zappa-Syrius Emlékzenekar, 2014-től pedig évről évre visszajáró vendégünk a Syrius Legacy, melynek alapítása Maloschik Robi bácsi nevéhez kötődik.

Az utóbbi két évben nagyon nehezen találtunk mind az öt ifjú jazz-zenésznek megfelelő időpontot a gödi föllépésre, így a 2024-es év ki is maradt, de rögtön 2025 februárjában pótoltuk egy fergeteges telt házas koncertjükkel. Miklós Milán is játszott saját műsorszámként néhány darabot basszusgitáron egyik gitáros tanítványával, és ráadásként örömzenélésbe kezdtek így heten, plusz beszállt ebbe Pénzes Máté 13 éves lány tanítványa is a Hammond orgonán. Felejthetetlen volt ez a kb. 6-7perc!

A fotókat Orosi Petra készítette!

wagner-laszlo-konferal.jpg

Wagner László, a Gödi Jazz Napok ötletgazdája, főszervezője

az-enekes-vasicsek-.jpg

Mivel egyelőre nem találtunk megfelelő napot 2026-ban, fölhívtam Vasicsek Öcsit, hogy tud-e segíteni abban, hogy hallhassunk Syrius muzsikát mostanában Gödön.

stkladanyi.jpg

Az Emlékzenekarból Szkladányi András basszusgitáros mellé behívta

weisz-szaxofonozik.jpg

weisz-fuvolazik.jpg

Weisz Gábort- szaxofon, fuvola-,

szabo-zongorazik.jpg

Szabó Károlyt -billentyűs-,

molnar-dobol.jpg

Molnár Dánielt –dob-,

40-50 percnyi anyagot tanultak meg hárman, akik most játszottak először Pataki, Orszáczky szerzeményeket.

a-zenekar.jpg

Persze emellett játszottak Zappát, meg egy-két saját számot is, de nagyon élvezetes előadásban volt része a közönségnek. Mindenki odatette magát, Weisz nagyszerűen fújt mindkét hangszerén, Szkladányi hozta a szokásos, magas színtű játékát, Öcsi pedig olyan ihletetten énekelt, mozgott, élt együtt a többi zenésszel a színpadon, hogy nehéz lett volna nem rá figyelni.

vege.jpg

Köszönet ennek az öt zenésznek, remélem, mindenképpen folytatódik a most már lassan 2 évtizedes folyamat, és nem maradunk Syrius muzsika nélkül a következő években sem!

godi-jazz-napok-logo.jpg

hangfoglalo.jpg

nka-logo.jpg

Vissza a hírekhez