Ezen a napon – július 27. (2024)
Ezen a napon
Ezen a napon
Olvasóink kívánságának megfelelően újra indítottam „Névnaposok” című sorozatomat!
Ma Anna, Anikó és Panna névnap van. A magyar jazz történetében 7 Annát, 1 Anikót, és 2 Pannát találtam. Az Annák közül 1 már meghalt.
Ebben a péntekenként jelentkező sorozatban a magyar jazztörténet énekesnőit mutatom be Önöknek szoros abc-ben.
Győri barátom, Hartyándi Jenő évtizedek óta sikeresen munkálkodik a környék jazzéletének életben tartásán. Kitartásáért és újabb ötleteiért megemelem előtte nem létező kalapomat! Ebben a sorozatban péntekenként a ravazdi „farmján” felvett beszélgetéseket láthatják-hallhatják! – A szerk.
Ezen a napon
Olvasóink kívánságának megfelelően újra indítottam „Névnaposok” című sorozatomat!
Ma Kristóf névnap van. A magyar jazz történetében 3 Kristófot találtam. Viszont csak kettőnek van felvétele a neten.
Életének utolsó évtizedeiben Nagymaroson élt és alkotott Szabados György Kossuth- és Liszt-díjas zeneszerző, zongoraművész (1939-2011), a magyar szabadzenélés és a kortárs improvizatív zene úttörője, aki idén bekerült a Magyar Örökség pantheonjába. Zeneileg és szellemileg kiemelkedő életművét a Duna-kanyarban fekvő város díszpolgári címmel ismerte el, lakóházát emléktáblával jelölte meg, és 2023-tól kezdődőden évente ismétlődő programmal emlékezik az orvosként is ismert művészre.
Ezen a napon
Ha nem csal az emlékezetem, ez számszerint az ötödik alkalom, hogy az egyik – számomra leghitelesebb – jazzénekest és zenésztársait van szerencsém koncerten látni.
Az 52 éves, a kaliforniai Sacramento-ból származó énekes sikerének titkát – és érdekes sapkájának okát – sokan, sokféle megközelítésből próbálják megfejteni, több kevesebb sikerrel. Nem lehet elmenni se megnyugtatóan rezgő baritonja, se mindig mosolygós arca, se remek zenésztársai mellett (kiket véletlenül sem maga alá, hanem maga mellé pozíciónál a produkcióban).
Magyar Jazz ABC: Ezt a minden szerdán jelentkező sorozatot 2011 április elején indítottam Csányi Attila barátom hathatós közreműködésével. (Sajnos, ő már nincs közöttünk, hisz 2016. augusztus 4-én elhunyt.)
160 hónapos ez a rovatunk. Abbas Muráddal kezdtük és jelenleg Gátos Ivánnál tartunk.
13 év és 4 hónap alatt eddig 435 előadót és együttest mutattunk be Önöknek!
A koncertlemezt a Gatefold adta ki 1974-ben.
Ezen a napon
Keddenként jelentkező sorozatomban azokról a külföldi jazz muzsikusról mesélek megtörtént eseteket, amelyek hozzám kapcsolódnak!
Ez a sorozat kéthetente mutat be egy-egy albumot az 1960-70-es évekből. Ismert, vagy akkor még névtelen - népszerű, vagy alig elfogadott - híres, vagy kevésbé sztárolt muzsikusok alkotásairól olvashatnak.
Harmincnegyedik rész: Sonny Rollins - The Bridge.
Ezen a napon
Olvasóink kívánságának megfelelően újra indítottam „Névnaposok” című sorozatomat!
Ma Magdolna névnap van. A magyar jazz történetében 1 Magdolnát találtam.
2024.07.26., péntek 20 óra.
Hétfőnként jelentkező sorozatomban azokról a 2024-es magyar jazzfesztiválokról számolok be, akik válaszoltak körlevelemre. Minden esetben a fesztivál főszervezőjével készített riportot olvashatják.
Ezúttal rendhagyó módon nagykanizsai tudósítónk, Goór Gábor írását olvashatják! – A szerk.
Sokszáz/356.rész
Ezen a napon