JazzMa

Friss Hírek

Kis hírek – friss hírek2025. december 13.
Rejtvény – 2025 december2025. december 13.
Harsonások a Dugattyúsban2025. december 11.
5. Dallamos Jazz Esték2025. december 10.
LELKESEDÉS2025. december 04.
Oláh Kálmán Jr. interjú2025. december 04.
Grethen, Gilles: Nostalgie2025. december 01.
Scaggs, Boz: Detour2025. november 30.

Hírek

JazzKarc, avagy egy őszinte, tabumentes jazzmagazin az éterben

2016 májusában kaptam lehetőséget a Karc FM 105,9 vezetőségétől, hogy egy hetente jelentkező jazzmagazin szerkesztő-műsorvezetőjeként -a zongorázás, és kritikák, cikkek írása mellett- rádiósként is kipróbálhassam magam. Így született meg a JazzKarc, mely minden pénteken este nyolc órától hallható, majd éjféltől kerül ismétlésre. Az összes eddigi adás visszahallgatható a Karc FM honlapján, az Archívumban.

jazzkarc.jpg


A stúdióba általában olyan vendégeket invitálok, akiknek új albumuk jelent meg, és/vagy nagyszabású koncertre készülnek. Azonban arra törekszem, hogy ne „csak” az aktualitásokról beszélgessünk; igyekszem portrészerűen bemutatni a művészeket. Érdekel életútjuk, gyermekkoruk, hogy miért lettek jazzisták, ki-kik inspirálták őket.

A teljesség igénye nélkül néhány név -az eddigi 87 műsorból-, akik megtiszteltek azzal, hogy eljöttek a JazzKarcba, és megosztották értékes gondolataikat a kedves Hallgatókkal: Berkes Balázs, Deseő Csaba, Kőszegi Imre, Borbély Mihály, Dresch Mihály, László Attila, ifj. Szakcsi Lakatos Béla, Balázs Elemér, Bágyi Balázs, Tálas Áron, Karosi Júlia, Szőke Nikoletta, Pátkai Rozina, Dennert Árpád, Oláh „Tzumo” Árpád.

Maloschik főszerkesztő úrnak köszönhetően, mostantól itt, a jazzma.hu-n minden adás előtt egy rövid ajánlót, kedvcsinálót teszek közzé, a soron következő JazzKarccal kapcsolatban. Íme az első!

A fiatal  jazz zongorista generáció egyik legjobbja a rendkívül ízléses, egyéni stílussal rendelkező Rafael Márió. Decemberben Krakkóban jártak triójával, a Hitch On Music Exchange elnevezésű nemzetközi versenyen, ahol a zsűri különdíját nyerték el. De a szárnyalás folytatódik, hiszen megjelent formációja első albuma, a „My Hope”, mely kapcsán ismét megbizonyosodhatunk afelől, hogy a magyar jazz újra és újra felszínre hoz világszínvonalú zongoristákat.

A JazzKarc január 5-i, 20:00 órától induló adásában vendégem a friss lemezes Rafael Márió lesz, aki új korongja néhány kiváló dalát is magával hozza a stúdióba!


20171219-133811.jpg


Ne feledjék, minden héten pénteken, 20:00 órától JazzKarc a Karc FM 105,9-en!


Vissza a hírekhez