JazzMa

Friss Hírek

Hírek

Paul Booth hétvége a BJC-ben – II. rész

Dr. Sümeghy László szombat este is elment a Budapest Jazz Clubba! – A szerk.

Szombaton bigband estet láthatott-hallhatott a nagyszámú közönség (majdnem teltház volt).

big-band-1.jpg

Paul Booth zenekari kíséretét a BJC Big Band látta el, amelyből hiányzott a zenekarvezető Csizmadia Dávid, akit a már pénteken is fellépő Ryan Quigley trombitás helyettesített.

booth-quigley-1.jpg

A BJC Big Band a következő összeállításban játszott:

Ryan Quigley – lead trombita,

Pecze Balázs, Szalóky Balázs, Meggyes Ádám, Bukovinszki Balázs – trombita,

Abbas Murad, Papp Mátyás, Varga István – harsona,

Janák Gergely – basszusharsona,

Dennert Árpád, Nagy Balázs, Varga Gergely, Meleg Tamás, Elek István – szaxofon, klarinét, fuvola,

Oláh Krisztián – zongora,

Gotthárd Mihály – gitár,

Bögöthy Ádám – bőgő, basszusgitár,

Csízi László – dob,

Szendi Gábor – ütőhangszerek.

dennert-arpad-2.jpg

Bevezetésként Paul Booth nélkül játszott két kompozíciót a BJC Big Band. Előbb a „Be Bop Charlie”-t hallhattuk Dennert Árpád tenorszaxofon- és Papp Mátyás harsonaszólójával, majd következett a „Brotherhood of Man” Pecze Balázs és Ryan Quigley trombita párbajával.

papp-matyas.jpg

Ezután lépett színpadra Paul Booth, aki szopránszaxofonon kezdett volna játszani, de hangszere nem működött, így tenorra váltott. Két saját szerzeményét játszották, a második címe „Cross Channel” volt.

paul-booth.jpg

A műsor két, nem régen elhunyt zongoristára történő megemlékezéssel folytatódott.

Előbb a 2020-ban elhunyt Lyle Mays „Close to Home” című dalát, majd a 2021-ben meghalt Chick Corea „Night Streets” szerzeményét játszották. Mindkettő nagyzenekari hangszerelését Paul Booth készítette. Ő játszotta a szaxofonszólókat és irányította a zenekart.

booth-vezenyel-1-3.jpg

booth-vezenyel-2.jpg

Az egy órányi első rész után a második rész is egy Paul Booth nélküli zenekari számmal kezdődött, majd következett a TRYPL műsorából a „BoJo” és még két szerzemény a szaxofonostól.

pecze-quigley-abbas-papp.jpg

Ezután Ryan Quigley a hátsó sorból előre ment Booth mellé, mivel a „Doctor Stage” következett az Ő lemezéről, persze Paul Booth ezen a kiadványon is szaxofonozik.

doctor-stage.png

Péntekhez hasonlóan Oláh Kálmán Jr. most is vendég volt, most már hárman fújtak a színpad elején a „Pipe Dream” című darabban, amelynek amolyan szamba lüktetése volt.

booth-olah.jpg

Ezt volt – vagy inkább lett volna – a záró szám, de a közönség vastapsa megtette hatását és anélkül, hogy a levonulással húzták volna az időt, játszottak még egy fusion stílusú ráadás darabot.

nagy-balazs-1.jpg

gotthard-mihaly.jpg

szendi-gabor-1.jpg

szendi-gotthard-booth.jpg

Anélkül, hogy egy picit is csökkenteném Paul Booth érdemeit a két nap során - le a kalappal előtte! -, nekem Ryan Quigley trombita játéka volt a csúcs, valószínűleg azért, mert ilyen trombitást ritkán hallunk Magyarországon. Őt hallgatva könnyű megérteni, miért is lett Maynard Ferguson hajdanán akkora sztár.

A magyar zenészekről se feledkezzünk meg, pénteken többször is látszott, hogy a két brit vendég milyen elismerően figyeli játékukat.

bb-vege.jpg

A Big Band esetében látszott az összepróbálásra fordítandó idő hiánya, persze az is feltűnt, hogy néhány megoldás ott a színpadon alakult ki, de az örömzene mindenért kárpótolt.

hangfoglalo.jpg

nka-logo.jpg

Vissza a hírekhez