Dr.Peller Jazzband feat. Fodor Zsófia basszusgitár - Gyémánt Jazz Klub, Pilisszentiván
Pilisszentiván, Gyémánt Étterem, 2021.11.12., péntek 19.00.
Pilisszentiván, Gyémánt Étterem, 2021.11.12., péntek 19.00.
Stanley Jordan, a mágikus jazzgitáros és David Sanborn, a hatszoros Grammy-díjas szaxofonos legenda lép fel a negyedik SopronDrum nemzetközi ütősfesztiválon jövő nyáron július 8-án, illetve 9-én a fertőrákosi barlangszínházban. A négynapos fesztivál jövő évi szenzációjának ígérkezik, hogy egy hétvége alatt a jazz műfaj két világsztárja lép fel.
2021. január 1-én indult ez a sorozatom!
Saját gyűjtésű adatbázisom szerint az élő magyar jazzmuzsikusok közül 1 született november 14-én.
Ezen a napon
Zsombori Bíborka riportja Tóth Viktrorral.
Temesi Berci hazánk egyik legfoglalkoztatottabb basszusgitárosa, zenei rendezője, aki sok elfoglaltsága mellett dalszerzőként is képes kamatoztatni energiáit. Tavaly, a negyvenedik születésnapján jött elő „Symphosium 40” címre keresztelt dupla lemezével, december 13-án, hétfőn pedig érkezik az ötödik album, a „Time Is Not a Magazine”.
2021. január 1-én indult ez a sorozatom!
Saját gyűjtésű adatbázisom szerint az élő magyar jazzmuzsikusok közül 3 született november 13-án.
Ezen a napon
Attól még nem változik a tatabányai koncertsorozat elnevezése, hogy egy-egy zenésszel néha nem sikerül összehozni a szerdát, viszont igazán kár lenne a szerdai naphoz ragaszkodni, és lemondani olyan élvonalbeli művészek meghallgatásáról, mint László Attila és Fusion Circus elnevezésű együttese.
November 19-én temetik Kármán Sándort, aki a ceglédi dobmúzeumot, a dobosgálákat megálmodta és világszerte ismertté tette.
Ahogy azt a sorozat 0. részében jeleztem, döntő többségében a Zsámbéki Romtemplom melletti füves dombon rendeztük a koncerteket.
2021. január 1-én indult ez a sorozatom!
Saját gyűjtésű adatbázisom szerint az élő magyar jazzmuzsikusok közül 3 született november 12-én.
Ezen a napon
Új munkatársunk Sára nagyon belehúzott, október 29-i első jelentkezése óta ez már a negyedik koncertbeszámolója! – A szerk.
A cím visszaváltozik - és az idén május óta "Maszk nélkül" elnevezésű sorozat egyelőre így folytatódik. A koronavírus-világjárvány negyedik hulláma ismét szigorításokat hozott: egyre több helyen kötelező, vagy ajánlatos maszkot viselni.
Minden héten (csütörtökön) három időszerű téma. Az ötvennyolcadik részben újra egy free jazz albumról, koncertajánlatok egy budapesti jazz klub műsorából, és szintén a fővárosban egy világsztár fellépéséről.
A zeneház vendége lesz 13-án, szombaton Omer Klein és triója. Az izraeli származású művész a világ jazz-zenészeinek elitjébe tartozik. Érdekesség, hogy felmenői között találni magyarokat is. (Omer Klein apja és anyja is magyar, akik az 1980-as évek elején emigráltak –akkori szóhasználattal: disszidáltak- Izraelbe. Omer már ott született. Omer Klein-t me and my lovely wife Gabriella hoztuk először Magyarországra. 2007-ben az izraeli szaxofonos Eli Degibri zenekarának tagjaként lépett fel –annak a formációnak tagja volt Haggai Cohen-Milo is!- az általunk szervezett Zsámbék Jazz Open egyik koncertjén! – A szerk.)
2021. január 1-én indult ez a sorozatom!
Saját gyűjtésű adatbázisom szerint az élő magyar jazzmuzsikusok közül 3 született november 11-én.
Ezen a napon
Valószínűleg csak az itt megforduló olvasók tudják átérezni az őszinte örömöm, ami bennem volt, mikor megláttam ennek az eseménynek a hírét az interneten. A „Sonny Side Up” egy kiváló lemez, engem elementáris erővel fogott meg az első hallgatás alkalmával. Azonnal a kedvenc jazz albumaim közé katapultált, így nem lehetett kérdés, hogy ott kell lennem ezen a koncerten.
November 9-én az ország jazzrajongóinak kilencvenkilenc százaléka verhette a fejét a falba. Okkal, hiszen lemaradtak egy olyan trió bemutatkozásáról, ahol minden egyes tag már önmagában is himalájai magasságokban mozog, de most együtt a sztratoszféráig utaztak. Ráadásul első közös zenélésükön.