Ez a sorozat kéthetente mutat be egy-egy albumot az 1960-70-es évekből.
Ismert, vagy akkor még névtelen - népszerű, vagy alig elfogadott - híres, vagy kevésbé sztárolt muzsikusok alkotásairól olvashatnak.
Ötvenötödik rész: Charlie Haden - Closeness.
Április 1-én új sorozatot indítottam –nyerési lehetőséggel!-, amelynek címe: Rejtvény. Ez minden hónap első napján jelentkezik majd.
Én felteszek egy jazz zenei kérdést, amire Önök 2 héten belül (május 15-e éjfél!) válaszolhatnak.
A beküldők nevei közül sorsolással kerül ki a nyertes. Díja 1 (egy!) CD, ami többnyire magyar jazz zenész műve, de alkalmanként lesz a nyeremények között külföldi előadó lemeze is!
A Jan Hammer saját neve alatt megjelent negyedik lemezének felvételeit a Red Gate Studio-ban (Kent, New York) rögzítették. Az LP-t a Nemperor Records jelentette meg 1976-ban.
1960. december 12-e, New York City, A&R Stúdió: az Ornette Coleman Double Quartet felveszi a FREE JAZZ - A COLLECTIVE IMPROVISATION című lemezét. Mérföldkő a szabadon rögtönzött zene évtizedekre visszatekintő történelmében. A minden hónap második hétfőjén megjelenő sorozat részei a free jazz legjelentősebb képviselőit mutatják be.
Hatvanötödik rész: Gunter Hampel.
A lemez felvételeit a San Francisco-i Wally Heider Studios-ban és a Funky Features-ban, valamint a Los Angeles-i Village Recorders-ben és Crystal Studios-ban rögzítették 1974-ben és 1975-ben. Az LP-t a Columbia jelentette meg 1975. augusztus 22-én.
Ebben a vasárnaponként jelentkező sorozatban időrendi sorrendben emlékezem meg az elhunyt magyar jazz zenészekről. Akitől találok felvételt a neten, azt természetesen lejátszom.
A „Gaucho” a Steely Dan hetedik albuma. A felvételeket 1978 és 1980 között négy New York-i (Soundworks, A&R, Sigma Sound, Automated Sound) és egy Los Angeles-i (Village Recorder) stúdióban rögzítették. Az LP-t az MCA Records jelentette meg 1980. november 21-én.
Az Ephemere színes repertoire-jában saját kompozíciók mellett standerdek és francia chansonok is találhatók. Feldolgozásaikat átitatták a karakterességükkel, tudásukkal, meglepetéseikkel, így sajáttá vált minden elhangzott dal. Rendkívül különleges a felállás, akár az együttes zenei megoldásai. A zenekar neve tiszavirágot jelent, a most fontosságáról és újjászületésről mesél. A jelent szólítja meg, felhívja a figyelmet a tünékenységre.
Ez az írás - ahogyan a FIVE STARS ALBUMS című sorozat esetében is történt - a free jazz honlapján ismertetett alkotások közül mutat be kéthetente egyet.
Százötödik rész: PETER BRÖTZMANN - THE QUARTET.
A norvég gitáros lemezének felvételeit 1977 szeptemberében az Oslo-i Talent Studio-ban rögzítették. Azt LP-t a nyugat-német ECM Records jelentette meg 1978-ban.
Juhász Gábor Trio feat. Holló Aurél - Stories from the West Side (Fonó, 2025)
A Juhász Gábor Trió új albumának címéből egyértelmű: az 1957-ben bemutatott musical, a West Side Story slágerekké vált dalainak feldolgozásait hallhatjuk, amelyek dallamait Leonard Bernstein (1918-1990) komponálta. ...
Talán illene először a zenekar névadójáról, John Coltrane-ről (1926-1967) írni néhány szót, de róla csak annyit, hogy 12 éves tevékenysége a jazz élvonalában örökre nyomot hagyott a műfajon.
Az UNESCO által támogatott Nemzetközi Jazz Napot 2011 óta tartják meg világszerte minden év április 30-án.
A kezdeményezéshez Magyarország 2014-ben csatlakozott.
Ezen a napon az idén többfelé tartattak ingyenes (és néhol fizetős) jazz koncerteket a műfaj népszerűsítése és megünneplése céljából.
A tizedik évfolyammal folytatódik a Gondolataim-sorozat. Megemlékezések, születésnapok, köszöntések, személyes élmények, lemezajánlatok - aktuális és múltbeli zenei történések - egy jazzrajongó gondolatai.
Tizedik évfolyam - ötödik rész.
Ronny Graupe (1979) német gitáros új zenekara a Szelest nevet kapta, mely hangutánzó szó, a finom susogást kívánja imitálni. A trióban Lucia Cadotsch énekel, akivel Graupe már dolgozott együtt korábban is, sokat duóztak együtt. A harmadik tag Kit Downes zongorista. Mindhárman Berlinben élnek. ...
A világ leghíresebb jazz fesztiválja, Montreux után, most a világ legnagyobbján, a Montreal International Jazz Festivl-on koncertezik a Jazzbois: a tíz napos népünnepély első napjának nyitókoncertjét adják június 26-án. Őket követi többek között Samara Joy, vagy a néhány nap múlva hazánkba is ellátogató Avishai Cohen Trio. A korábbi években olyan ikonok léptek fel a fesztiválon, mint Miles Davis, Ella Fitzgerald, Herbie Hancock, Chick Corea, Jacob Collier, vagy a jazztől kicsit távolabb eső Iggy Pop, Van Morrison, Sting, és David Bowie.