Exkluzív interjú a jelenleg Amerikában tartózkodó Dr. Lakatos Ágnessel
Van egy olyan magyar mondás, hogy „A jó pap holtig tanul”. De mint az alábbi interjú bizonyítja, néha a „papné” is…
Van egy olyan magyar mondás, hogy „A jó pap holtig tanul”. De mint az alábbi interjú bizonyítja, néha a „papné” is…
A következő hetekben vasárnaponként a Magyar Jazz Szövetség új elnökségének tagjait kérdezem a közel jövő terveiről!
Egykori rádiós munkatársnőm életének újabb fejezete! – A szerk.
Közeleg egy jeles esemény, így gondoltam, szóra bírom Tzumo-t (1980), akit 26 évvel ezelőtt még Cumóként 17 éves korában léptettem fel először a Jazz a Márványteremben sorozatomban.
Ebben a vasárnaponként jelentkező sorozatban időrendi sorrendben emlékezem meg az elhunyt magyar jazz zenészekről. Akitől találok felvételt a neten, azt természetesen lejátszom.
Ezen a napon
Nagyon boldogok vagyunk (me and my lovely wife Gabriella, you know!), hogy 20 éve jó barátunkat, Mikit ilyen nagy megtiszteltetés érte! – A szerk.
A következő hetekben a zsámbéki külföldi fellépőkkel folytatom sorozatomat!
Ezen a napon
Ebben a péntekenként jelentkező sorozatban a magyar jazztörténet énekesnőit mutatom be Önöknek szoros abc-ben.
Ezen a napon
Vasárnap volt a Magyar Jazz Napja a Magyar Zene Házában, hétfő este pedig Polish Jazz Night a Budapest Jazz Clubban. Széles programkínálat, nem lehetünk elégedetlenek, legalábbis azok, akik részben, vagy egészben jelen voltak a rendezvényeken.
Ludányi Tamás és Pleier Tamás állhatatos tevékenységének köszönhetően és a város támogatásával (a nézők/hallgatók között most is – mint általában – ott volt a polgármester asszony és helyettese) szép kort élt meg a sorozat, és eljutott az igencsak tekintélyes 90. koncertig, amelyre a „legjobb balladajátékos” díjjal elismert Gáspár Károlyt (zongora), Jónás Gézát (bőgő), Jónás Fülöpöt (dob), valamint az utóbbi időben sajnálatosan ritkán hallható, immár programozó mérnök Ludányi Tomit* (altszaxofon) hívták meg.
Ez az írás - ahogyan a FIVE STARS ALBUMS című sorozat esetében is történt - a free jazz honlapján ismertetett alkotások közül mutat be kéthetente egyet. (Ezúttal megelőzzük őket - figyelembe véve a magyar szereplőt - de biztosan írnak majd az albumról.)
Hatvannegyedik rész: KRIS DEFOORT & VERONIKA HARCSA - PIECES OF PEACE.
Ezen a napon
Rengeteg gratuláló levelet kaptam volt Magyar Rádiós kollégától. Mivel én nem fb-ozom, így tegnap este Zsoldos Mari küldte át két e-mailben a rádiós fb oldalon felgyülemlett több, mint kétszáz gratulációt.
Magyar Jazz ABC: Ezt a minden szerdán jelentkező sorozatot 2011 április elején indítottam Csányi Attila barátom hathatós közreműködésével. (Sajnos, ő már nincs közöttünk, hisz 2016. augusztus 4-én elhunyt.)
151 hónapos ez a rovatunk. Abbas Muráddal kezdtük és jelenleg Fodor Lászlónál tartunk.
12 év és 7 hónap alatt eddig 394 előadót és együttest mutattunk be Önöknek!
Bobbi Humphrey (1950) a jazztörténet legnevesebb női fuvolistája. Harmadik lemezét 1973. június 7-én és 8-án vették fel a Hollywood-i Sound Factory stúdióban. Az LP-t még abban az évben megjelentette a Blue Note.
Ezen a napon
Vasárnap már 15. alkalommal rendezték meg a Magyar Jazz Napját, amely hajdanán Zsoldos Béla ötletéből született meg. Mellesleg idén is Ő volt a rendezvény szervezője. A helyszín - a múlt évhez hasonlóan - most is Magyar Zene Háza koncertterme volt. A hírek szerint már megállapodás van arról, hogy a jövő évben is itt kerül megrendezésre az esemény.